Messari Raporu: Bu Altcoin, Büyük Adımlarla Geliyor!

messari-raporu:-bu-altcoin,-buyuk-adimlarla-geliyor!

Blockchain veri sağlayıcısı Messari, yeni bir araştırma raporunda Ethereum tabanlı bir altcoin hakkında boğa sinyalleri tespit etti.

Messari raporu, yeni kullanıcıların bu altcoin projesinin etrafında toplandığını söylüyor

Messari’nin 3.çeyrek araştırma raporuna göre, Ethereum tabanlı ölçeklendirme çözümü Polygon’un aktif adres sayısı 0 arttı. Aktif adresler ATH seviyesi 6 milyona ulaşırken, üçüncü çeyrekte toplam işlemler 2 milyarı aştı.

Polygon ile ilgili Messari metrikleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Veriler, aktif validatörlerin 2021’den bu yana 0’ün üzerinde büyüdüğünü ortaya koyuyor. Ayrıca stake edilen toplam arz 2021’deki ),8’den 8,4’e yükseldiğini gösteriyor.

Polygon, başarılı PoS genişletme hamleleri sırasında ZK ölçeklendirme teknolojisine 1 milyar dolar yatırım yaptı. Ek Blockchain’ler arasında Supernets, Avail, Zero, Miden, zkEVM, Nightfall ve Edge yer alıyor. Her chain, farklı ölçeklendirme veya gizlilik çözümleri için optimize edilmiştir.

Bu arada, Polygon’un ağ etkinliğinin çoğundan Polygon “PoS Ethereum side chain” sorumluydu. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, başarısının arkasında geçen yıla uzanan üst düzey ortaklıklar yer alıyor. Polygon, Disney, Reddit ve Starbucks gibi şirketlerle çekirdek ortaklıklarını duyurdu. Böylece ağına markalı NFT’lerle etkileşim kurmak isteyen yeni kullanıcılar çekti.

Messari ayrıca, piyasanın toplam değerinin 1 trilyon dolarda kalmasına rağmen, Polygon’un piyasa değerinin C arttığını vurguladı. Bununla birlikte, toplam arzın ’ü hakediş sözleşmelerinden PoS veya Polygon hazinesine aktı. Kalan 270 milyon MATIC, Ekim ayında Polygon hazinesine stake edildi. Bu da arzın tamamının şu anda dolaşımda olduğu anlamına geliyor.

Polygon ekosistemi

Polygon ekosistemine odaklanan ilk 10 DeFi projesi, ağın TVL’sinin p’ini oluşturuyor. TVL’de C’lük bir düşüş, Optimism ve Arbitrum’un yeni likidite madenciliği kampanyalarının rekabetine bağlıydı. Oyun işlemleri 15 milyonu kırdığı için Eylül ayında 0 arttı. Artan aktiviteden Arc8, Benji Bananas, Planet IX ve Sunflower Land dahil olmak üzere ağda başlatılan yeni oyunların sorumlu.

Messari’ye göre, Polygon NFT ekosistemi en sağlam 3. çeyrek performansına sahipti. Bir at yarışı oyunu Zed Run ve Reddit’in Koleksiyon Avatarları, büyümenin temelini attı. Ağustos ayında Polygon’daki NFT kullanıcı sayısı 5 milyonu, transfer sayısı ise 50 milyonu aştı.

Ancak, raporun tüm yönleri yukarı yönlü veriler ortaya koymadı. İşlem ücretleri Q düştüğü için, Polygon’un geliri & düşüşle 4.2 milyon dolara geriledi. Rapor, bu konuda şu ifadelere yer veriyor:

Devam eden ayı piyasasına rağmen, Polygon yüksek bir hızla gelişmeye devam ediyor… Bağımsız ekiplerin farklı ölçeklendirme yaklaşımlarını denemesine izin vererek, Polygon yoğun işbirliğini ve bilgi paylaşımını teşvik ediyor.

Polygon’un başarısı bunlara bağlı olacak

Rapor sırasında Polygon’un temel çözümlerinin her biri ayrıntılı olarak gözden geçirildi. Hem testnet hem de mainnet üzerinde ek ölçeklendirme çözümlerinin piyasaya sürülmesi, Messari’nin 2023’ün ilk çeyreği için Polygon’da yükselişe geçmesinin nedenleri. Rapor, ağın geleceğini Zero-Knowledge (ZK) rollup’larla ilgili olacağını söylüyor:

Polygon, Ethereum’un geleceğinin ZK ölçeklendirmesi olduğuna bahse giriyor, bu nedenle Polygon’un başarısı büyük ölçüde yeni ZK çözümlerini hızlı ve etkili bir şekilde sunma yeteneğine bağlı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Messari Raporu: Bu Altcoin, Büyük Adımlarla Geliyor!

Category:
News