Elon Musk Tweet Attı: Balinalar Bu Altcoin’e Koştu!

elon-musk-tweet-atti:-balinalar-bu-altcoin’e-kostu!

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter ile Dogecoin entegrasyonu konusunda henüz bir net paylaşım yapmadı. Ancak, entegrasyon konusunda net olmaması sonucunda DOGE üzerindeki spekülasyonlarını yeniden ateşledi.

Elon Musk DOGE’u uçurmaya devam edecek

Kripto Twitter’da yer alan topluluk üyeleri, Elon Musk’tan Dogecoin’i sosyal medya platformuna entegre edip etmeyeceği konusunda net bir cevap almadılar. Bununla birlikte, birkaç topluluk üyesinin Musk’ın ses çıkartmayarak spekülasyonları neredeyse doğruladığına inanılıyor. Son iddialara göre Musk, Twitter’daki ödeme üzerinde geliştiricilerle çalışıp çalışmadığına dair soruları yanıtsız bıraktı. Bunun yerine Musk, dikkat çekmek adına kullanılan göz emojileriyle yanıt vermeyi tercih etti.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; 1 Kasım tarihinde Musk, Twitter amblemli gömlek giymiş bir köpeğin fotoğrafını paylaştı. Böylelikle memecoin DOGE’a olan ilgisini gösterdi. Ayrıca, milyarder Mark Cuban’ın Twitter’daki bot endişelerini gidermek adına Dogecoin’i kullanma fikrini savunuyor. Dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk, memecoin’e olan ilgisi ile çokça adından bahsettiriyor. Musk, DOGE’u diğer şirketlerinde bir şekilde ödeme seçeneği haline getirmesine öncü oldu.

Sonuç olarak, Twitter’ı satın almasının ardından spekülasyonları körüklemeye devam ediyor. Milyarder, Twitter amblemli gömlek giymiş bir köpeğin resmini paylaşarak spekülasyonları alevlendirdi. Meme kripto para dün son olarak Nisan ayında görülen fiyat seviyelerini geri aldı. DOGE, son yedi gün içerisinde yüzde 105.7 oranında arttı. Şuanda ise yüzde 7.5 düşüşle 0,129025 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Dogecoin’deki balina hareketlilikleri artış gösteriyor

Dogecoin balinaları, son birkaç gün içerisinde memecoin fiyatındaki büyük yükselişin ardından aktif hareketlerine devam ediyor. Bu yatırımcılar, Twitter’da DOGE entegrasyonuyla ilgili söylentilerin artmasıyla hızlandılar. Sadece bu hafta akıllara durgunluk verecek rakamlarda DOGE transferleri yaptılar. Kripto balinalarının hareketliliklerini izleyen platform Whale Alert, büyük DOGE transferleri olduğunu bildirdi. Whale Alert göre, son 24 saat içinde Dogecoin balinaları tarafından toplam 641.096.900 milyon DOGE taşıdı.

Yalnızca 13 saat önce, 41.096.902 milyon DOGE, önde gelen kripto borsası Binance’deki bir adrese yatırıldı. İşlem sırasında fonun 5,55 milyon dolar değerinde olduğunu belirtti. Anonim bir Dogecoin balinası, 41.56 milyon dolar değerindeki DOGE’yi bilinmeyen bir cüzdan adresine taşıdı.

Ayrıca, Whale Alert, yaklaşık 300 milyon DOGE’un bilinmeyen bir adresten diğerine hareketini gözlemledi. İsimsiz balina, 41.8 milyon dolar değerinde DOGE’yi bilinmeyen bir adrese aktardı.

DOGE Twitter’la birleşirse neler olur?

Binance’deki bir adrese 381 milyon DOGE gönderildi. Gelişmeden bir gün önce de 107 milyon DOGE, bilinmeyen bir balina tarafından Binance’e aktarıldı. DOGE balina faaliyeti yakın zamanda sona erecek gibi görünmüyor. Günün ilk saatlerinde, 8 yıl 9 aydır hareketsiz kalan bir Dogecoin adresi, 338 bin dolar değerinde 2.37 milyon DOGE’u aktardı. BitInfoCharts tarafından sağlanan veriler, anonim balinanın 2013 ve Mart 2014’e kadar DOGE birikimi yaptığını gösteriyor.

Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberlerinin ardından geçtiğimiz haftadan bu yana iyi bir ralli yaşıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Musk liderliğindeki sosyal medya platformuyla birleşmek üzere adım atmış görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Elon Musk Tweet Attı: Balinalar Bu Altcoin’e Koştu!

Category:
News