DOGE ve Ripple İçin Alarm: Balinalar Cüzdanları Boşalttı!

doge-ve-ripple-icin-alarm:-balinalar-cuzdanlari-bosaltti!

Balina izleme botları, DOGE ve Ripple’ı çevreleyen devasa balina işlemlerini ortaya çıkarıyor. Yıllardır aktif olmayan cüzdanlar son rallide tekrar canlanıyor.

2014’ten beri uyuyan DOGE balinası tüm cüzdanını boşalttı

Balina izleme botu Whale Alert’in 2 Kasım tarihli tweet’ine göre, sekiz yıldan uzun süredir uyuyan bir Dogecoin cüzdanı 338 bin dolar değerinde 2,37 milyon Dogecoin’i hareket ettirdi. İlginç bir şekilde, yaklaşık bir saat sonra, Lookonchain adlı başka bir izleme botu işlemi doğruladı. Balinanın bu işlem için sadece 0,001 dolardan az bir ücret ödediğini ortaya çıkardı.

BitInfoCharts verilerine göre, ilgili balina Aralık 2013’ten Mart 2014’e kadar DOGE biriktirdi. Daha sonra hiç dokunmadığı cüzdanın değeri 326.401,43 dolara ulaştı. Balina şimdi, toplam 356.285 ve 2.018.529.44 DOGE tutarında iki işlemde cüzdanını tamamen boşalttı.

Şu anda 2.37 milyon DOGE’nin borsalara girip girmediği belirsiz. Bazıları bu miktarın fiyatı düşürmekte yetersiz olacağını söylüyor. Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından 0 ralli yaptığı bir haftayı geride bıraktı. Sonuç olarak, balinanın kâr için satmayı tercih ettiğini görmek şaşırtıcı değil.

975.1 milyon XRP hareket halinde

Whale Alert, bugün başka bir tweet’te, balinaların kısa sürede 975,1 milyon XRP taşıdığını bildirdi. En büyük işlem, anonim bir Ripple Escrow cüzdanına giden 230,36 milyon dolar değerinde 500 milyon XRP idi.

İkinci en büyük işlem, anonim bir cüzdandan Ripple’a 300 milyon XRP’nin (138,56 milyon dolar) transferiydi. Whale Alert’e göre, 500 milyon XRP, Ripple Escrow cüzdanında, kullanıcıların koşullu kripto ödemeleri belirlemesine olanak tanıyan bir özellik olan “emanet”te hemen kilitlendi. Ayrıca, 200 milyon XRP de anonim bir cüzdanda emanet olarak mühürlendi.

Whale Alert ayrıca, anonim cüzdanlardan Bitso’ya 54.23 milyon XRP’nin (25 milyon dolar) aktığını bildiriyor. Veriler, bir balinanın anonim bir cüzdandan Bitstamp’a 60 milyon XRP (28 milyon dolar) taşıdığını gösteriyor. Aynı Bitstamp adresi, transfer tamamlandıktan 21 saniye sonra anonim bir cüzdana 60,9 milyon XRP gönderdi. Bu işlem fiyat bazında 28.4 milyon dolardı.

CMC verilerine göre, XRP şu anda 0.4574 dolardan işlem görüyor. SEC ile davadan son gelişmelerde, Coinbase, Ripple’ı destekleyeceğini bildirdi. Coinbase’in baş hukuk görevlisi, borsanın Yargıç Torres’e bir amicus curiae brifingi başvurusunda bulunması için bir itirazda bulunduğunu tweetledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız bazı analizler, yasal savaş sona ererken XRP fiyatının 0,50 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için DOGE ve Ripple İçin Alarm: Balinalar Cüzdanları Boşalttı!

Category:
News