Bu Altcoin Büyük Yatırım, Bu 2 Coin ise Lisans Aldı!

bu-altcoin-buyuk-yatirim,-bu-2-coin-ise-lisans-aldi!

Cosmos ve Ethereum Blockchain’lerinin bağlayıcısı Evmos, 27 milyon dolarlık yatırım aldı. Polychain Capital, altcoin projesinin finansman turuna öncülük etti. Bu arada Circle ve Paxos, Singapur mali gözlemcisinden düzenleyici onay aldı.

Cross-chain altcoin projesi Evmos, önemli yatırım aldı

Evmos, Ethereum ve Cosmos arasında cross-chain işlemlere izin veren bir Blockchain. Evmos’un çekirdek geliştiricisi Tharsis Labs, Polychain Capital liderliğindeki bir token satışında 27 milyon dolar topladı. Sermaye girişi, Mayıs ayında düzeltilmesi gereken inişli çıkışlı bir main-net lansmanından sonra bir güven işareti.

Finansman, daha fazla mühendisi işe almaya, ortaklıklar geliştirmeye ve birlikte çalışabilir merkezi olmayan uygulamalardan (dapps) oluşan Evmos ekosistemini oluşturmaya yönelik olacak. Turdaki diğer katılımcılar arasında Galaxy Digital, Huobi, HashKey Capital, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Asimetrik ve bir dizi Web3 bağlantılı melek yatırımcı yer aldı.

Altcoin

Evmos, tamamen EVM uyumlu bir Cosmos Blockchain oluşturmak için açık kaynaklı Ethermint araç kitaplığı olarak başladı. Ethereum’dan kolay geçiş nedeniyle Katman-1 Blockchain’lerde geliştiriciler arasında popüler olan bir ortam. EVM, geliştiricilerin Blockchain için dappler geliştirmesine olanak tanıyan yazılım platformu olan Ethereum Sanal Makinesidir.

İki altcoin projesi, MAS’tan onay almayı başardı

Singapur Para Otoritesi (MAS) 2 Kasım’da Paxos’un lisansını onayladı. Ayrıca, Circle’a prensipte onay verdi. Paxos, Paxos Standard’ın (USDP) ihraççısı ve Binance USD’nin (BUSD) ortak ihraççısı. Öte yandan, Circle’ı USD Coin (USDC) ve Euro Coin’den (EUROC) tanıyoruz.

Altcoin

MAS’tan onayını alan Paxos, Singapur’un onayladığı ilk ABD merkezli Blockchain oldu. Paxos’un yeni lisansı, ülkedeki tüm Blockchain ürünlerini ve hizmetlerini sunmasına izin verecek. Ayrıca, Paxos’un mevcut ortaklarını Asya’da genişleme çabalarında desteklemesini sağlayacak.

Circle’ın ilkesel onayı, dijital ödeme tokeni ürünlerini ve Singapur içinde sınır ötesi ve yurtiçi transfer hizmetlerini vermek da dahil olmak üzere, kendisine belirli imkanlar sağlıyor.  Circle’ın Kurucu Ortağı Jeremy Allaire, ülkeyi ‘dünyanın önde gelen finans merkezi’ olarak nitelendirdi. Ayrıca, ülkenin Circle’ın genişleme planlarında kritik öneme sahip olduğunu ekledi.

Altcoin

Singapur’un kripto para birimlerine yaklaşımı değişiyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Singapur, yıllardır kripto yanlısı tavrıyla biliniyor. Bununla birlikte, son kış piyasası Singapur’un kriptoya karşı duruşunu değiştirdi. Özellikle Singapur merkezli 3AC çöktükten sonra MAS, kripto endüstrisindeki olası kötü niyetli faaliyetlerden duyduğu rahatsızlığı kamuoyuna açıkladı. Haziran ayında, MAS Baş Fintech Yetkilisi Sopnendu Mohanty şunları söyledi:

Piyasadaki herhangi bir kötü davranışa toleransımız yok. Biri kötü bir şey yaptıysa, acımasızız ve amansız bir şekilde sertiz.

O andan itibaren MAS, kripto düzenlemelerini sıkılaştırma ve dostluğunu yeniden gözden geçirme çabalarına yöneldi. Ağustos ayında ilçe, bireysel yatırımcıları daha iyi koruyacak yeni bir düzenleyici çerçevenin tanıtılmasının sinyalini verdi.

Ekim ayında MAS, kripto düzenlemeleriyle ilgili iki düzenleyici yasa tasarısı sundu. Yeni makaleler, kripto varlıkları “doğal olarak spekülatif ve oldukça riskli” olduğu fikriyle ele aldı. Ayrıca, dijital ödeme tokeni hizmetleri ile stablecoin ihraççılarının faaliyetlerini sınırlamak için bir dizi standart getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Bu Altcoin Büyük Yatırım, Bu 2 Coin ise Lisans Aldı!

Category:
News