Binance CEO’su, Bitcoin İçin Dip Seviyesini Açıkladı!

binance-ceo’su,-bitcoin-icin-dip-seviyesini-acikladi!

En büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yeni bir Twitter gönderiside Bitcoin (BTC)’den bahsetti. Yıllar boyu Bitcoin’in “çöktüğü” seviyeleri listeledi. İşte detaylar…

Binance CEO’su, Bitcoin tweet’i attı

İşlem hacmi açısından en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su, Bitcoin’in fiyat hareketlerini yorumladı. Bilindiği gibi Bitcoin, 2022’nin ilk çeyreğinin ardından düşüşe geçmeye başladı. Gerek makroekonomik, gerek kripto para alanındaki bazı gelişmeler bu düşüşü hızlandırdı. Şu anda BTC’nin değeri, 2021’in Kasım ayında kaydettiği 69.000 doların yüzde 70 kadar altında. Bu durum, özellikle de kripto para piyasasındaki döngüleri bilmeyen yeni kişiler tarafından “çöküş” olarak yorumlandı.

Binance CEO’sunun en son tweet’inde de bu duruma dikkat çekildi. Changpeng Zhao, yıllar boyunca Bitcoin için “çöktü” denilen seviyeleri paylaştı. Zhao, BTC’nin 2014’te 200 dolara, 2018’de 3.000 dolara, 2022’de 20.000 dolara “çöktüğünden” bahsetti. Dört yıllık döngüler sonucu, 2026’da BTC’nin hangi seviyeye “çökmüş” olabileceği hakkında bir fikri olmadığını belirtti. Ancak tweet’te de görüleceği üzere Zhao, aslında BTC’nin uzun vadede yükseldiğine işaret etti. Zhao’nun işaret ettiği seviyeler, genellikle söz konusu 4 yıllık döngülerin dip seviyeleri. Bu nedenle Zhao’nun, 20.000 doları, mevcut ayı piyasasındaki dip seviye olarak işaretlediği düşünülmekte.

Binance'den Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Fiyat Uçtu!

Borsa, Twitter alımında rol oynadı

Bu sırada Zhao, Elon Musk’ın Twitter alımı hakkında da yorumlar yaptı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi borsa, bu satın alım için 500 milyon dolarlık yatırım yaptı. Lizbon’daki Web Summit konferansında Zhao, söz konusu yatırımın, “ifade özgürlüğü” sevgisi tarafından yönlendirildiğini söyledi. Zhao ayrıca sosyal medya platformuna yatırım yapmasının diğer “çok güçlü nedenlerinden” bahsetti. Bunların arasında Twitter’ın kripto meraklılarından politikacılara kadar birçok insanın fikirlerini dile getirebileceği “küresel şehir meydanı” olması var.

Zhao, 7.2 milyon takipçisi olan hevesli bir Twitter kullanıcısı. Web Zirvesi’nde “Twitter uygulamasını Binance uygulamasından daha fazla kullanıyorum” dedi. Çünkü bilindiği gibi Zhao, ticaret yapmıyor. Kısa vadeli traderdan ziyade, uzun vadeli bir yatırımcı. Bu nedenle kripto para birimlerini depolamak için Binance platformunu kullanıyor.

Binance CEO'su Bitcoin Çöküşünü ve DOGE Yükselişini Yorumladı!

Binance, Musk’ın Twitter’ı alımının tek destekçisi değil. Anlaşmadaki diğer yüksek profilli yatırımcılar arasında çeşitli düzenleyici başvurulara göre Katar Yatırım Otoritesi ve Suudi Arabistan Prensi Alwaleed bin Talal yer alıyor. Musk’ın anlaşmasına 500 milyon dolar koymasına rağmen Zhao, Tesla CEO’sunun Twitter ile ne yapmak istediğine dair çok az fikri olduğunu söyledi. Yatırımcılar olarak, “Bunu yönetmesi için Elon’a güveniyoruz,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance CEO’su, Bitcoin İçin Dip Seviyesini Açıkladı!

Category:
News