4 Uzman Yorumu: Bitcoin ve Altcoin Kışı Ne Zaman Bitecek?

4-uzman-yorumu:-bitcoin-ve-altcoin-kisi-ne-zaman-bitecek?

Bitcoin ve altcoin piyasasında zorlu kış şartları devam ediyor. Ara sıra bir bahar esintisi gelse de kalıcı olmaktan çok uzak. Bu yüzden yatırımcılar ve traderlar, kışı ne zaman sona ereceğine ilişkin işaretler arıyor. Bazı uzmanlar, kışın daha da kötüleşeceğini söylerken, bazıları baharın yakın olduğunu ifade ediyor. Uzmanlar bu konudaki görüşlerini paylaşıyor.

“Kripto sektörü yeni bir boğa koşusuna başlamaktan çok uzak”

Blockchain platformu Tezos’un CEO’su Kathleen Breitman’a göre, Bitcoin ve altcoin piyasasındaki kış şartlarının kötüleşiyor. Ancak Breitman, olumlu bir şeylerin olduğunu da belirtiyor. Breitman, ayı piyasasının öngörülebilir gelecekte bir zorluk olmaya devam edeceğini kaydediyor. Bununla birlikte, sonunda faydalı kripto uygulamalarının gelişeceğini ifade ediyor. Breitman, devam eden kripto para birimi ayı piyasasının hiçbir zaman sona ermediğini belirtiyor. Ancak, faydalı kripto uygulamalarının “küçük bir azınlığının” zorlu zamanlardan kurtulacağına ve gelecekte “gelişeceğine” inanıyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası son günlerde biraz canlandı. Buna rağmen Breitman, sektörün yeni bir boğa koşusuna başlamaktan çok uzak olduğunu söylüyor. Ona göre, coşku ve “sisteme kolay para girişi”, son birkaç yılda sayısız kripto projesinin değerlemesini yapay olarak artırdı. Breitman, Eylül 2021’deki ticaret hacminin yaklaşık 3 milyar dolardan bu yıl Eylül’de 350 milyon doların altına düştüğü lider NFT pazarı OpenSea’yi örnek olarak veriyor. Bu bağlamda şu açıklamayı yapıyor:

Açıkçası, bu pazarların çoğunda tepe noktasına varan ve yok olan bir fenomen var. Ancak bu arada 13 milyar dolarlık bir değerlemeyle karşı karşıyalar.

Bitcoin

Tezos’un CEO’su, binlerce kripto para projesinin sadece küçük bir kısmının belirli avantajlar sağladığını kaydediyor. Mevcut kış şartlarının üstesinden gelmelerini ve sonunda “gelişmelerini” bekliyor. Buradaki hareketle şu değerlendirmeyi yapıyor:

Kripto bu metriğe göre değerlendirilmedi. Ayrıca, son 10 yılda düşük faiz oranlarına sahip olduğumuz ortam da yok. Sonunda bulacağınız şeyin yararlı olan şeylerin gelişeceği durum olduğunu düşünüyorum. Ancak insanlar kabul etmek istese de istemese de bu kripto uygulamalarının küçük bir azınlığı.

Bitcoin ve altcoin piyasasına bahar ne zaman gelecek?

Bitcoin ve altcoin ayı piyasası, Mayıs ayında Terra’nın çöküşünden kısa bir süre sonra başladı. Cardano’nun Kurucusu Charles Hoskinson’a göre, durum birkaç ay içinde iyileşecek. Ayrıca, yatırımcıları bu tür düşüşlerin daha önce meydana geldiği ve döngünün bir parçası olduğu konusunda sakinleştirecek.

Bitcoin

FTX ABD’nin eski Başkanı Brett Harrison, mevcut kripto kışının yıllar önce hüküm sürenlerden farklı olmadığını söylüyor. Ona göre, endüstride akan ve sonunda bir sonraki boğa koşusuna yol açacak “muazzam miktarda risk sermayesi” var.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ayı piyasasının 12 ile 18 ay arasında süreceğini tahmin ediyor. Bu konudan diğerlerine göre daha spesifik. Ayrıca, ticaret merkezinin önümüzdeki on yılda hayatta kalan kuruluşlar ve alanında liderler arasında olacağına dair umutlarını dile getiriyor. Bu konuda ise şu açıklamayı yapıyor:

Dikkatimiz dağılmazsa ve harika ürünler üretmeye devam edersek, önümüzdeki beş veya on yıl içinde iyi şeyler yapacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için 4 Uzman Yorumu: Bitcoin ve Altcoin Kışı Ne Zaman Bitecek?

Category:
News