Solana ve 31 Coini Olan Milyarderden Bomba Tahmin: Ocak’ta…

solana-ve-31-coini-olan-milyarderden-bomba-tahmin:-ocak’ta…

Shark Tank yatırımcısı ve girişim kapitalisti Kevin O’Leary, yeni bir tahminde bulunuyor. Yaklaşmakta olan dünya liderleri toplantısı sonucunda kripto para birimlerine olan ilgide artış yaşanacağını söyledi. Daha önce Solana (SOL) ve 31 coin projesine sahip olduğunu söyleyen isim son tahminini paylaştı.

Milyarder, yaklaşmakta olan forumun ardından kripto paraların ilgi odağa olacağını söyledi

Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary son röportajda kripto para birimleri adına olumlu bir açıklama yaptı. 2023 yılının Ocak ayında, İsviçre’nin Davos kentinde gerçekleşecek Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısıyla ilgili konuştu. Forumda ele alınacak en önemli konulardan birinin ise kripto paralar olacağını söylüyor. Kevin O’Leary, düşüncelerini şu ifadelerle paylaştı:

Bu yıl, özellikle bankalar arasında ACH transferi veya uluslararası Swift transferi hakkında yorum yaptık. Konuştuğumuz ödeme sistemleri etrafında, küresel bankacılar tarafından tartışılanların listesinin başında kripto paraları göreceksiniz. Kripto paralar yıllar önce, küresel hükümetler tarafından yoğun bir şekilde düzenlenen özel sektör yenilikleri olarak kabul edilmekte. Şimdi ise ilk kez, stablecoin’ler gibi token projeleri, bunu önemli ölçüde daha hızlı yapıyor. Daha üretken, daha şeffaf, daha denetlenebilir. Ancak hepsinden önemlisi, çok daha uygun bir sistemde gerçekten bozguna uğrayabilirdi. Küresel varlıkları transfer etmek adına gözlemlemeli.

O’Leary, Circle ve Tether gibi stabilcoin’lerin şeffaflığını artırmayı amaçlayan Stablecoin Şeffaflık Yasası’na dahil olduğunu belirtti. Bu stablecoin’ler başta olmak üzere kripto paralar ile ilgili tartışmaların önemli bir parçası olacağını söylüyor:

Sonuç olarak bu etkinlikle birlikte, Circle gibi şirketlerin manşetlerine tanık olacaksınız. Bir tür politika ve düzenleme bulmakta zorlanır haldeyiz. Ancak, tüm bunlara rağmen küresel hükümetlerle küresel düzeyde kripto tabanlı çok sayıda konuşma göreceğiz. Bu yasa tasarısı, Stabilcoin Şeffaflık Yasası, bu planın ön saflarında yer alıyor. 8 Kasım tarihindeki ara düzenlemelerden sonra yaşanacak. Kripto para politikası adına önemli olacak olan ise bu yere geldiğimizde işaretlenebileceğini düşünüyorum. Her iki taraflı bir ABD faturası… Kripto para piyasaları için birçok değişiklik kapıda.

Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary, Solana ve bu coin’leri tutuyor

Kriptotokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Kevin O’Leary’nin yatırım planlaması iki ana kola ayrılıyor. O’Leary, kripto para yatırımlarının kesinlikle çeşitlendirilmesi gerektiğini paylaştı. İkinci yol ise, kripto para altyapısı inşa etmiş olan şirketleri takibinize almak olduğunu aktarıyor. Kevin O’Leary kripto paralar ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

32 pozisyonum, 32 altcoin projem ayrıca 32 farklı altcoin’e sahibim. İlerleyen beş yıllık süreçte hangilerinin kazanacağına dair açıkçası bir fikir sahibi değilim. Ama hepsinden de kazanç sağlamaya ihtiyacım bulunmuyor. Kazanabilmek adına yalnızca birkaç altcoin projesine ihtiyaç duyuyorum. Portföyümde çeşitlilik olmasının anlamı ise bu.

Kevin OLeary of Shark Tank 2

O’Leary’nin özellikle yatırım yaptığı kripto para birimleri arasında ise şunlar yer alıyor;

Lider kripto para Bitcoin (BTC), lider altcoin Ethereum (ETH), Smart Contract projesi Solana (SOL) ve ETH tabanlı Polygon (MATIC) yer alıyor. Shark Tank yatırımcısı birikimlerinin çoğunluğunda bu altcoin’lere öncelik tanıdığını belirtiyor. Ardından, O’Leary altyapı bahislerinin kripto yatırım tezi adına niçin bu kadar önemli olduğuna inandığını söylüyor:

Altyapıya adına bazı yatırımlar gerçekleştirdim. Bilirsiniz, altına hücumla ilgili o eski atasözünü. Altın’ı arayıp bulmaya çalışmaktansa kazma, kürek ve kot pantolona sahip olup satmanız daha iyidir.

O’Leary, Amerikan ara seçimleri öncesi bir netlik olmadığını söylüyor. Tüm bunlarla birlikte Meclis tarafından karara bağlanması sonrasında Kongre’nin, tüm dikkatini kripto politikalarını belirlemeye çevireceğini söylüyor. Özellikle, O’Leary, stablecoin projelerinin kripto para ekosistemi dahilinde ilk düzenlenmesi gereken sektörü olduğunu düşünüyor. O’Leary, düzenlemenin nasıl olması gerektiği ile ilgili bazı fikirleri olduğunu paylaştı:

Bana göre şu şekilde görünecek: Altında yer alan varlıklar üzerinde 30 günlük denetim sağlanacak. İstediğiniz herhangi bir stabilcoin’i getirebilirsiniz. Ancak 30 günlük bir denetime tabi tutulacak.12 aydan daha uzun bir süre boyunca tokeni veya altcoin’i destekleyen varlık bulunmuyor. Dolayısıyla, T-bono’ya başvuracaksınız, kesinlikle kısa süreli olmalı. Şahsi düşünceme göre ortalama altı aylık bir süre olmalı. Para piyasasıyla fazla benzerlik gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Solana ve 31 Coini Olan Milyarderden Bomba Tahmin: Ocak’ta…

Category:
News