Loopring’den Sonra GameStop, Bu Metaverse Coin ile Anlaştı

loopring’den-sonra-gamestop,-bu-metaverse-coin-ile-anlasti

GameStop, NFT pazaryeri için metaverse coin Immutable X (IMX) ile ortaklık kurdu.  Şirket ilk olarak bu yıl, IMX’in rakip ağı Loopring (LRC) desteğiyle piyasasını başlatmıştı. ImmutableX’e yönelik bu yeni destek, müşterilerin en iyi Web3 oyunlarına ve milyonlarca NFT’ye erişmesini sağlayacak.

GameStop, metaverse coin IMX ile anlaştı

Ünlü şirket, NFT pazaryerini genişletme çabasında gibi duruyor. GameStop, NFT pazarını ImmutableX’te başlattı. Böylece koleksiyonlara ek bir ağ üzerinden erişim kolu sağladı.  Pazartesi günü yapılan bir basın açıklamasına göre GameStop, NFT pazarında ImmutableX için destek ekledi. Genişlemenin on milyonlarca müşteriye ulaşması bekleniyor. Kullanıcılar Gods Unchained, Guild of Guardians ve Illuvium gibi büyük Web3 oyunlarına erişim sağlayacak.

Bitcoin'in Her Adımını Bilen Analistten Şaşırtan NFT Yorumu!

ImmutableX, Ethereum üzerinde Layer 2 teknolojisini kullanır. Gas ücretleri olmadan, karbon nötr NFT madenciliği sunmakta. ImmutableX başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson, entegrasyona dair açıklama yaptı. “Immutable milyarlarca kullanıcıyı Web3 oyunlarına getirdiği için”, bu gelişmenin “ileriye dönük önemli bir adım” olduğunu söyledi. Entegrasyonun “milyonlarca ek NFT’ye erişim sağlayacağını” da sözlerine ekledi.

IMX ve GameStop, 100 milyon dolarlık hibe duyurmuştu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi GameStop ve ImmutableX, bu yılın başlarında yeni oyunların üretimini teşvik etmek için 100 milyon dolarlık bir hibe fonu içeren bir ortaklık duyurmuştu. Ayrıca ImmutableX ve GameStop cüzdanı arasında entegrasyon ve Immutable Games Studio için sağlanan aktivasyonlar sağlar.

GameStop, Bu Altcoin Projesini Seçti

GameStop, Loopring ile NFT pazaryerini başlattı

GameStop, layer 2 alanında öne çıkan başka bir Ethereum projesi olan Loopring desteği ile Temmuz ayında NFT pazaryerini başlattı. GameStop’un pazarında 818 Loopring koleksiyonu var. Şimdilik, yalnızca 17 ImmutableX koleksiyonu bulunmakta. Ancak, ImmutableX bağımsız koleksiyonların aksine oyunlarla doğrudan entegre NFT’lere erişim sağlar. GameStop şimdi toplamda 102.100 NFT’yi listeliyor, bu, Temmuz lansmanı sırasında listelediği varlık sayısının neredeyse iki katı.

Gamestop, 2021’in Ocak ayında Reddit’teki bir hareket sonucu dikkat çekmişti. Bireysel traderlar’ın r/wallstreetbets subreddit’inde GameStop’a hisselerine ağırlık vermesiyle ivme kazanmıştı.  Reddit liderliğindeki short squeeze nedeniyle Ocak ayında dünya çapında manşetlere çıktı. GameStop’un GME hissesi, son beş gün içinde yüzde 14 arttı. Ancak bu rallinin NFT pazaryeri haberinden ziyade düzenli bir artıştan kaynaklandığı görülmekte.

Binance'den Bu Altcoin İçin Kritik Hamle Geldi!

Peki, GameStop’ın işbirliği duyurduğu projelerin coin’leri ne durumda? Şu anda IMX yüzde 0.9’luk bir düşüş ile 0.58 dolardan el değiştiriyor. Diğer yandan, LRC, yüzde 0.2’lik bir artış ile 0.27 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Loopring’den Sonra GameStop, Bu Metaverse Coin ile Anlaştı

Category:
News