Binance İşlemleri Paylaştı: Bu Altcoin Yine Manşetlerde!

binance-islemleri-paylasti:-bu-altcoin-yine-mansetlerde!

Binance, geçtiğimiz günlerde OSMO listelemesiyle ilgili suçlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Borsa, bu suçlamaları çürüttüğü bir tweet dizisi paylaştı. Bu ileti dizisinde borsa, OSMO listelemesinde insider trading olduğuna dair iddiaları yalanladı. Daha doğrusu, bu iddialara yol açan verilerin yanlış yorumlandığının altını çizdi. Bu olası probleme işaret eden hesapları ve herhangi bir sorun olduğunda borsaya bildiren kullanıcıları tebrik etti. İşte detaylar…

Binance için insider trading suçlamaları

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçen hafta, popüler kripto hesabı WuBlockchain, Binance’deki OSMO listesinde insider trading olabileceğini öne sürdü. 28 Ekim’de WuBlockchain şu tweet’i attı:

“Binance, OSMO’nun listesini duyurmadan bir gün önce, bir adres (osmo19mmuml8sjpnecnm8geul4l3zfju24l04mpuppy7) 2.029.846 OSMO’yu 1.34 dolardan satın aldı. Bu da insider trading” hakkında tartışmalara yol açtı.

Tweet sonrasında Binance, durumu araştırdığını söyledi. Borsa listelemesinden önce bilinmeyen bir cüzdan adresi 2.029.846 OSMO tokenının satın alması, topluluğun dikkatini çekti. Çünkü borsa listelemelerinin tokenların fiyatını ciddi şekilde artırdığı bilinmekte. Zaten borsa tarafından listelenmesinin ardından coin’in değeri yüzde 29 oranında arttı. Fiyattaki ani artış nedeniyle, söz konusu adres yaklaşık 2,7 milyon dolarlık kazanç elde etti.

Borsa, işlemlerin yanlış yorumlandığını söyledi

Platform, işlemin yanlış yorumlandığını belirtti. Tokenlerin Binance’in listelenmesinden önce ATOM karşılığında alınıp satıldığını söyledi.   WuBlockchain’in tweet’inin ardından başlattığı iç soruşturma sonucu Binance, Osmosis Blockchain gezgininde sunulan verilerin yanlış yorumlandığı sonucuna vardı. Söz konusu ticareti ekran görüntüleri ile analiz eden borsa, sürecin USDC’den OSMO’ya ve ATOM’a alım satımı içerdiğini belirtti. Ayrıca Binance, büyük satın alma işlemini yapan adresin hala OSMO’ya sahip olduğunu ancak ilk satın alımın Kasım 2021’de yapıldığını açıkladı.

Binance'den Bu Altcoin İçin Kritik Hamle Geldi!

Ticaretle ilgili çeşitli faktörleri göz önünde bulunduran borsa, satın almanın şirket içi ticaretten ziyade meşru bir işlem olduğu sonucuna vardı. Sonuç olarak borsa, kullanıcıların bu tarz sorunların hızlı bir şekilde fark etmesinden dolayı memnun olduklarını belirtti. Borsa, bu tarz gelişmeleri ciddi bir şekilde ele aldıklarını belirtti. Bu nedenle topluluğu, anormal işlemler gördükleri anda bildirmeleri için teşvik etti. Borsa, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Binance’ı bugünkü haline getiren bu topluluk denetimidir. Pazar bütünlüğü ve kullanıcılarımız için adil, şeffaf hizmet birinci önceliğimizdir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yazının devamı için Binance İşlemleri Paylaştı: Bu Altcoin Yine Manşetlerde!

Category:
News